![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
MÖBLER / Bord / Soffbord 11834008
*
nr 1183 4008
Karl Erik Ekselius
(1914-1998), Sverige
Soffbord, Jakaranda (Cites), Karl Erik Ekselius, diameter: 110 cm, höjd: 56 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 20:13:26
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord cites jakaranda karl erik ekselius soffbord svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5185 Soffbord
1960-tal, teak, utdragsskivor med laminat. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:08
-
3124 Soffbord
metall, "träådring". Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, h..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:36
*
Karl Erik Ekselius
Läs mer om Retro
nr 1183 4008
Karl Erik Ekselius
(1914-1998), Sverige
Soffbord, Jakaranda (Cites), Karl Erik Ekselius, diameter: 110 cm, höjd: 56 cm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Tema
21 maj
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...![](/tema/themes/{85875B7A-BAA7-4ED6-BDD9-9A61F10A2745}_183x97.jpg)
Läs mer om Retro
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord cites jakaranda karl erik ekselius soffbord svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5185 Soffbord
1960-tal, teak, utdragsskivor med laminat. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:08 -
3124 Soffbord
metall, "träådring". Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, h..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:36